Dodany: 2011-11-04 11:41:45
 

Skąd się wzięły podatkiPodatki jako forma utrzymywania państwa, wywodzą się z czasów powstania państwa. W zasadzie to jest ich jedyna funkcja poza redystrybucyjną, ale ta funkcja jest związana również z podziałem dochodu narodowego pomiędzy obywateli poprzez np. ulgi czy dodatki czy inne formy wsparcia społecznego.

 

Były obecne w życiu wszystkich cywilizacji starożytnych oraz przed naszą erą. Są jedynym źródłem utrzymania państwa. Podatki stanowią filar państwowości, bez nich państwo nie istnieje. Podatki wywodzą, się więc z czasów pierwszych cywilizacji powstały na długu przed imperium rzymskim były obecne między innymi w starożytnej mezopotami. Podatki mają bardzo długa historię zaznaczają specjaliści biuro rachunkowe olsztyn. Podatki towarzyszyły wszystkim imperiom i państwom od czasów starożytnych do współczesnych.

 

Są tak starym wynalazkiem jak prawo, którego przejawem był kodeks hammurabiego. Biuro rachunkowe olsztyn dobrze zna początki prawa podatkowego i podatków, służą wiernie swoją wiedzą wszystkim swoim klientom. Podatki to prosta forma dochodu dla państwa, ponieważ nikt nie lubi ich płacić potrzebny jest dobrze rozwinięty aparat kontroli. Biuro rachunkowe olsztyn zna genezę podatków lepiej niż nie jeden historyk.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skąd się wzięły podatki
Nick: