Dodany: 2011-11-04 11:43:52
 

Jakie są typy podatkówWszystko co otacza nas w naszym codziennym życiu, ze względu na swoją wszechstronność i zakres podlega podziałowi. Podział ten wynika najczęściej z czegoś co można wyróżnić w całości. Dzielimy według różnic.

 

Tak jak prawie wszystko podziałowi podlegają też podatki. Wyróżnia się podatki pośrednie i bezpośrednie. Jest to tylko jeden z wielu dopuszczalnych i wydzielonych prawnie podziałów. Podatki pośrednie to podatki ściągane od dochodu i nazywa się je podatkami dochodowymi, pośrednie to podatki dodawane do ceny np. VAT Value Added TAX. Czyli podatek od wartości dodanej, to kwota jaką nakłada państwo na cenę danego towaru, są one płacone każdorazowo przy zakupie produktów.

 

Biuro rachunkowe olsztyn to instytucja dobrze znająca reali podatkowe w Polsce. Dokładne zasady naliczania wszystkich podatków dochodowych CIT, PIT i pośrednich VAT, Akcyza, można szybko zgłębić z pomocą biuro rachunkowe olsztyn. Biuro rachunkowe olsztyn to doskonały wybór jeśli oczekuje się rzetelnej informacji i usługi naliczenia podatków w opłacalnej cenie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie są typy podatków
Nick: