Dodany: 2011-11-04 12:02:33
 

Podatek VATPodatek od wartości dodanej określany jest tajemniczym mianem VAT. Jest to skrót z języka angielskiego, tłumaczony tak Value Added Tax co znaczy podatek od wartości dodanej. Biuro rachunkowe olsztyn podkreśla, iż Vat to jeden z najważniejszych podatków w polskiej gospodarce.

 

Dlaczego?, ponieważ większość osób prowadzących jednoosobową działalność jest Vatowcami i rozliczają się za pomocą tego podatku odliczając go od kosztów mówiąc popularnie. Wracając do tematu, czym jest wartość dodana. Wartość dodana to wartość tworząca cenę danego produktu, która powstaje wskutek obróbki i przetwarzania materiału podstawowego. Biuro rachunkowe olsztyn to niezwykła oferta w wspaniałej cenie. Vat to jeden z najważniejszych podatków dla państwa, ponieważ wpływy z niego rosną. Poza tym ma inną ukrytą wartość, pozwala na ściąganie należności z konsumpcji, która obejmuje każdego bez żadnych zwolnień.

 

Inne podatki np. dochodowe mają wiele ulg, i stwarzają szansę uniknięcia ich płacenia. Podatek Vat jest możliwy do uniknięcia przez przemyt. Państwo prowadzi szeroko zakrojoną walkę z przemytem, aby ucinać potencjalne straty z tego tytułu. Tendencje do podnoszenia Vat-u są znacznie większe niż Cit-u właśnie ze względu na zasięg i mniejsze możliwości uniknięcia oraz brak ulg czy zwolnień- wskazuje księgowy biuro rachunkowe olsztyn..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek VAT
Nick: